Avaleht/Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik/Piiskopkonnad/Tallinna Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kogudus

Tallinna Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kogudus

416px-EAOC_Church_in_Tallinn.IMG_4774

t2_dsc_0060

 

t2_imgp0797

TALLINNA PÜHA SIIMEONI JA NAISPROHVET HANNA KOGUDUS

Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kirik on teine Põhjasõja järel Tallinna eeslinna kerkinud õigeusu kirik. See asub sadama lähedal ning rajati 1752  vagade Siimeoni ja Anna nimel, mereväelaste isiklikul algatusel nende annetustega aastail 1752-1755 ning oli endine mereväe kirik. Kuna tollane rannajoon asus linnale lähemal, asus kirik peaaegu veepiiril ning vundamendi tarvis tuli pinnast täita. Legendi järgi ehitati kirik põhjavajunud laeva rusudele ja merevoogudelt võidetud ning täidetud maapinnale.

Teenistused:
Igal laupäeval kell 17.00 koguöine jumalateenistus.
Igal pühapäeval kell 10.00 jumalik liturgia.

Kord nädalas toimub laulukoori proov
Täpsem info: koorijuht Terje Palli

Kord kuus laupäeviti toimub ikoonimaalijate kogunemine
Täpsem info: Sirje Säär

Kirikutekstiilide muuseum
Muuseum on avatud teisipäevast reedeni 11–17, laupäeval 12–14 ja pühapäeval 12–15. Sissepääs on tasuta. Kellatorni pääseb läbi kiriku eeskoja ja kaupluse.

Kirikupea metropoliit Stefanuse õnnistusel on avatud pangaarve SEB pangas nimetuse all:
EAÕK Tallinna Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kogudus
Arvelduskonto 10220009577016 AS SEB Pank
1) IBAN:EE691010220046056228 (EUR)
BIC EEUHEE2X SEB  Eesti Ühispank, Tornimäe 2, Tallinn, Estonia

Koguduses teeninud preestrid:

Anikitin Joann                    oli koguduse esimene preester

Krinitski Dimitri

Timofejev Dimitri

Savitski Joann

Lanevski Feodor

Grigorjev (Batatškov) Peeter

Znamenski Joann

Stratonovitš  Simeon

Zvadski Joann

Stratonovitš Simeon

Stratonovitš Nikolai

Orlov Nikolai

Bogoljubov Feodor

Sobolev Peeter (Pjotr)

Bratoljubov Kristofor

Pokrovski Vladimir

Laar Anton

Päts Nikolai

Bogojavlenski Joann

Aleksejev Georgi

Ridiger Mihhail

Selivanov Grigori

Timofejev Jakov

Voronov Liveri

Jahontov Jevgeni

Kalinkin Pavel

Täht Vitali

Meletios Ulm

Palli Mattias

Kooviste Markus

Laas Afrat

Kiviloo Justinus

Koguduses teeninud diakonid:

Šorohhov Tit                    oli koguduse esimene diakon

Lapinski Andrei

Grigorjev Pjotr

Malahhijev Joann

Grigorjev Joann

Zaharjov Pjotr

Feodorov Mihhail

Proštšanitski Joann

Koporski Aleksander

Ilmenski Vassili

Meštšerski Dimitri

Koljukovski Vassili

Antonov Peeter

Smirnov Eufimi

Muravjev Aleksander

Longinov Josif (Joosep)

Ridiger Mihhail

Judin Feodor

Šarin Joann

Raudsepp Marius

 

Kontakt:
Ahtri 7/Paadi 2, 10151 Tallinn
Ülempreester Mattias Palli
mob: +372 552 2265
Preester Markus Kooviste
mob: +372 524 4560
Preester Afrat Laas
mob: +372 523 1933
Preester Justinus Kiviloo
mob: +372 524 6786

Diakon Marius Raudsepp
mob: +372 566 10197

Koguduses teeninud preestrid:

pr.  Joann Anitkin                   1768.a

pr.  Dmitri Krinitski                1768-1769

pr.  Dimitri Timofejev            1762-1773

üpr. Joann Savitski                 1772-1782

üpr. Feodor Lanevski             1782-1797

pr. Peeter Grigorjev                1797-1808

pr. Joann Zamenski               1808-1836

üpr. Simeon Stratonovitš     12.08.1836-1850; 1857-1859

üpr. Joann Zvadski                1850-1857

üpr. Nikolai Stratonovitš      1859-19.04.1889

üpr. Joann Orlov                   1889-14.12.1882

pr. Feodor Bogoljubov          14.12.1892-1894

pr. Peeter Sobolev                 08.01.1894-18.10.1896

pr. Kristofer Bratoljubov     18.10.1896-07.02.1901

pr. Vladimir Porrovski         07.02. 1901-1918

üpr. Anton Laar                     1918-27.03.1919

üpr. Nikolai Päts                    27.03.1919-10.12.1936

üpr. Joann Bogojavlenski    10.12.1936-01.06.1946

üpr. Georgi Aleksejev            10.12.1936-01.06.1940; 05.11.1941-10.05.1943

pr.  Grigori Selivanov            07.12.1943-1944

pr. Jakov Timofejev              20.02.1944-12.06.1914

pr. Mihhail Ridiger               20.12.1942-11.03.1944; 11.03.1944-1945

pr. Vassili Verjovkin              1944

üpr. Jevgeni Jahontov          07.03.1944-22.10.1945

üpr. Pavel Kalinkin               1945; 24.06.1946-03.02.1950

üpr. Vitali Täht                      30.09.1950-12.1963

üpr. Mattias Palli

pr. Justinus Kiviloo

pr. Afrat Laas

pr. Margus Kooviste

 

Koguduses teeninud diakonid:

Joann Ümarik             03.03.1919-1920

Aleksander Vaht         1922-08.04.1923

Josif Longinov            10.12.1936-01.10.1956

Mihhail Ridiger          1941-11.03.1942

Feodor Judin              02.06.1944-17.11.1944

Marius Raudsepp      04.08.2013