Avaleht/Galerii/Suur ja Püha Kirikukogu toimub Kreetal 16.06-27.06.2016

Suur ja Püha Kirikukogu toimub Kreetal 16.06-27.06.2016

20-27. jaanuaril 2016 toimus Tema Pühaduse Bartolomeus, Konstantinoopoli peapiiskopi ja oikumeenilise patriarhi juhtimisel Genfis, õigeusu keskuses Chambesis, õigeusu kirikupeade kokkutulek.

Kokkutulek peeti apostlikus vaimus, et me tõtt rääkides armastuses kasvaksime (Ef 4:15).

Õigeusu kirikupead otsustasid konsensuslikult kutsuda kokku Suur ja Püha Kirikukogu (sinod), mis toimub Kreetal Õigeusu Akadeemias 16.06-27.06.2016.
Ühiselt otsustati ka teemad, mida kirikukogu suvisel kohtumisel arutab: õigeusu kirik tänapäeval, õigeusu diasporaa, autonoomia ja selle väljakuulutamine, abielu ja selle kitsaskohad, noorte tähtsus ja nende kaasamine tänapäeval ning õigeusu kiriku suhted muu kristliku maailmaga. Kirikupeade otsusel avaldatakse kõik ametlikud dokumendid.

Toimunud kogunemisel arutati ning otsustati luua kirikukogu sekretariaat, pandi paika sisereeglid ning käsitleti mitteõigeusklike osalemist Suurel ja Pühal Kirikukogul, täpsemalt selle avamisel ja lõpetamisel. Ühtlasi arutleti ka eelarve teemadel.

Lisaks eeltoodule, avaldasid õigeusu kirikupead Genfis toimunud kokkutulekul oma toetust Lähis-Idas tagakiusatud kristlastele. Samuti rõhutati vaimulike pidevat muret kahe röövitud metropoliidi Paul Yazigi ning Gregorios Yohanna Ibrahimi pärast.

Kohtumine lõppes 27. jaanuari õhtul ning selle lõpusõnad pidas Tema Pühadus Bartolomeus, Konstantinoopoli peapiiskop ja oikumeenilise patriarh.