Avaleht/Uncategorized/11- 15. juulil 2018 toimus Hiiumaal EAÕK suvelaager

11- 15. juulil 2018 toimus Hiiumaal EAÕK suvelaager

Juba traditsiooniks saanud laagrisse Hiiumaale Kuristesse kogunes õigeusklike üle kogu Eesti, nende seas lapsi oli 18 ja täiskasvanuid 23.

11- 15 juuli toimunud EAÕK suvelaagri kandvaks teemaks oli “Mu hing kiida Issandat ja kõik mis minu sees, Tema püha nime.”

Nende sõnadega algab meie liturgial lauldav 1. antifon ning need on pärit 103-ndast psalmist. Laagri esimesel hommikul mõtisklesime selle üle, mis meis tõrgub selle vastu, et Issandat kiita ja mis on see, mis paneb meid Teda tänama. Järgmisel päeval jõudsime selleni, et kõige olulisem on, kuidas me Issandat kiidame. Mõtlesime selle peale, et tegelikult me anname tunnistust  usust, mitte sõnadega vaid oma käitumisega. Hea oleks meeles pidada, et meid ei kuulata vaid vaadatakse. Kolmandal hommikul toimus laagris ristimine ja peale hommikusööki püüdsime ära tunda, mis on see, mille eest ma Issandat tänan pühal euharistial ehk tänuteenistusel.

Nii kulges meie laager läbi palvuste, erinevate tegevuste, ekskursiooni ja lõkkeõhtute pühapäevase piiskopliku liturgiani, kus me osalesime kõik koos metropoliit Stefanusega tänuteenistusel ehk euharistial ning saime üheskoos laulda: “Mu hing, kiida Issandat ja kõik mis minu sees, Tema püha nime.