Avaleht/Galerii/E.I.I.R 36.kohtumine Nelijärvel

E.I.I.R 36.kohtumine Nelijärvel

Nelijärvel leidis aset rahvusvahelise organisatsiooni E.I.I.R 36.kohtumine (06-10.07.2016), mille raames kogunesid Euroopa mungad ja nunnad erinevatest kirikutest, et rääkida koos nii töögruppides kui ka ümarlaudades monastilise elu kogemustest.

Organisatsiooni E.I.I.R asutasid 50 aastat tagasi metropoliit Emilianos (Timiadis) ja preester Julian Garcia Hernando ning mille esimees on täna Belgia metropoliit Athenagoras.

Kohtumist alustati Tema Pühaduse Bartolomeus, Konstantinoopoli peapiiskopi ja oikumeenilise patriarhi läkitusega, samuti ütles oma tervitussõnad Tallinna ja kogu Eesti Metropoliit Stefanus. Seejärel alustati ümarlauaga, kus osales ka Eesti Eesti Evangeelse Luteri kiriku peapiiskop Urmas Viilma ning Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku peavikaar Mattias Palli.

Töögruppide ning ümarlaudade vahel esines osalejatele koor Vändrast ning oma tantse ja laule esitasid Setu tantsijad.

Kohtumine lõppes pühapäeval Pühade ja õiglaste Siimeoni ja Anna katedraalis liturgiaga, kus lisaks metropoliit Stefanusele teenisid ka Tartu piiskopkonna pühitsetud piiskop Eelija, Pärnu ja Saare piiskopkonna pühitsetud piiskop Aleksander, Eesti Evangeelse Luteri kiriku peapiiskop Urmas Viilma ning Kristuselinna pühitsetud piiskop Makarios.