Avaleht/Uncategorized/Kristjan Otsmanni diakonikspühitsemine

Kristjan Otsmanni diakonikspühitsemine

Paasa-aja neljanda, keskpüha nädala laupäeval 21. mail 2022 (vana kalendri järgi peab õigeusu kirik sel päeval ka apostel ja evangelist Johannese kevadist mälestust) pühitses Tartu piiskop Eelija Tartu Jumalasünnitaja uinumise, Uspenski katedraalis diakoniks jumalakartliku hüpodiakoni Kristjan Otsamanni. 

Piiskoplikul liturgial teenis kaasa Pärnu ja Saare piiskop Aleksander koos oma diakoni Ignatiosega. Vastset vaimulikku püha aujärje juurde vastu võtma tulid Tallinna peapiiskopkonnast preester Justinus Kiviloo (tema on ka isa Kristjani pihiisa) ja preester Roman Tõnisson. Tartu piiskopkonna vaimulikest olid kohal ülempreester Tihhon Tammes, praost preester Stefan Fraiman, preester Svjatoslav Gorobtšuk ja diakon Toomas Erikson. 

Äsjapühitsetud diakon Kristjan Otsmann on sündinud 14. augustil 1971. Laulatatud, kuus last ja kaks lapselast. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ning praegu on tal EELK Usuteaduse Instituudis ja EAÕK Teoloogilises Instituudis pooleli õigeusu teoloogia diplomiõpingud. Aastatel 1995-2007 oli ta ajakirjanik ja keskastmejuht Kaubalehes, Eesti Päevalehes, Postimehes ja Eesti Ekspressis. Alates 2007. aastast on töötanud ta koolitaja ja arengutoetajana oma ettevõttes OÜ Selge Pilt.

Isa Kristjan on EAÕK Tuhalaane Jumalaema Uinumise Koguduse liige. Pühitsetud hüpodiakoniks 8. jaanuaril 2022 Tartu piiskop Eelija poolt. Diakonina asub ta teenima oma kodukoguduses Tuhalaanes, samuti Karksi-Nuia naaberkoguduses. Tema nimepäev on 24. mai, püha märtri Kristjani mälestuspäev.

FOTOD: preester Stefan Fraiman