Avaleht/Uncategorized/Lauljad taas Tornimäel!

Lauljad taas Tornimäel!

Traditsiooniline laululaager Tornimäe kirikukompleksis toimub 1. kuni 5.augustini.

Laager algab teisipäeval 1.augustil kell 17.00 õhtupalvusega Tornimäe kirikus.

Mida põnevat siis lisaks tavapärasele lauluharjutamisele, palvustele ja söömaaegadele sellel aastal tehakse?

Plaanis on tutvumine Muhu kirikutega. Külastame Muhu-Hellamaa Peetruse ja Pauluse kirikut ja Muhu-Rinsi Kaasani Jumalaema kirikus lauldakse reedel 4. augustil kell 18.00 õhtuteenistusel.

Tornimäe naaberkülas Andruse talus Kertu ja Uku Kuudi juures oodatakse laagrilisi põnevale ringkäigule ürdiaeda. Laagrilised omaltpoolt löövad käed külge talutöödel. Hulga rahvaga saavad tööd kiirelt tehtud.

Kui juba kogunetakse, ning lauljad tuleb Saaremaale ka mandrilt, siis tuleb kindlasti minna külla õdedele Reomäe skiitas. Ka sinna on laagrilised oodatud.

Nagu alati on midagi ekstra plaanis ka lastele – mängu ja sporti nii vees, kui kuival maal.

Laagri lõpetamine kulmineerub vastutusrikka väljalaulmisega Lümanda kiriku 150 aastapäevale pühendatud piiskoplikul liturgial, mis toimub 5.augustil kell 10.00 Lümanda Issandamuutmise kirikus.

Laagrisse on oodatud kõik lauluhuvilised nii kogenud kui algajad kui ka need, kes soovivad veeta aega laulurahva hulgas looduslikult kaunis paigas asuva Tornimäe Neitsi Maria kaitsmise kiriku palvelises keskkonnas.

Ööbimine on laagris telkides – seega kaasa võtta telk ja magamiskott. Pesemisvõimalused saunas. Täiskasvanutele maksab laagripäev 5 eurot (hinna sees toitlustamine). Lisandub maksumus noodimaterjalide eest 2-3 eurot. Lastele on laager tasuta. Saame pakkuda soodsaid osalustingimusi tänu toetajate suuremeelsusele.

Laagrit toetavad Metropoliit Stefanus, Mihkel Talviku mälestusfond, Eesti Kirikute Nõukogu, Pöide vald, Tallinna püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kogudus ja Tornimäe Neitsi Maria kaitsmise kogudus.

Kuna laager lõpeb laupäeval Issandamuutmise püha pidamisega siis jätkame eelmisel aastal alustatuga ja õpime lisaks Saaremaal teenistustel kasutatavaid lauluviise.

Osalemisest palume teada anda tel. 50 44 022, või e-posti aadressil: marina.treima@gmail.com

Kohtumiseni laagris!

Marina Treima