Avaleht/Uncategorized/PROJEKT „ EAÕK Suure-Jaani Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse kiriku elektripaigaldise ehitustööd.“

PROJEKT „ EAÕK Suure-Jaani Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse kiriku elektripaigaldise ehitustööd.“

EAÕK SUURE-JAANI APOSTLITE PEETRUSE JA PAULUSE KIRIKU ELEKTRIPAIGALDISE EHITUSTÖÖD.

PRIA LEADER-programmist on Rohelise Jõemaa Koostöökogu rahastanud Eesti Apostlik-Õigeusu kiriku projekti „EAÕK Suure-Jaani Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse kiriku elektripaigaldise ehitustööd.“

Ehitustööd teostab AS Triger, ettevõte omab Muinsuskaitseameti poolt väljastatud tegevusluba. Töö teostust kontrollib muinsuskaitselise järelvalve ekspert Anne Kivi.

EAÕK Suure-Jaani Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse kirik saab  projekti raames restaureeritud elektripaigaldise, mis tagab ajalooliselt olulise kultuuripärandi (Kultuurimälestiste riiklikus registris ehitismälestis nr 14660 Suure-Jaani õigeusu kirik, 1906-1908.a.) säilimise, kestmise ja kirikuhoone ning hooviala  ohutu ning turvalise kasutuse  nii kogudusetööks kui ka muusikasündmusteks (festival, kontserdid, salvestused).

PRIA LEADER-programmist on Rohelise Jõemaa Koostöökogu rahastanud Eesti Apostlik-Õigeusu kiriku EAÕK Suure-Jaani Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse kiriku elektripaigaldise ehitustööd“ summa 29 115,28  eurot.