Avaleht/Koguduste uudised/Puski kirikus tähistati taas jõule

Puski kirikus tähistati taas jõule

Puski Kristuse sündimise kirikusse kogunes üle 70. aasta jõulupühal taas Jumala rahvas üle Hiiumaa. Kokkutulnud suur rahvahulk annab tunnistust kuivõrd südamelähedased on hiidlasele Kristuse sündimise püha ja Puski Jõulukirik.   
Peale hommikuteenistust tunnustati Agu Koharit kiriku taastamiseks tehtud töö eest ning Kõpu kirik-koolimajas peeti pühade kohvilaud. Vanimad koguduseliikmed meenutasid heldinult endisi aegu Puski jumalateenistustest ja koolielust. Nii mõnigi leidis taas jõulutunde, mida järgnev Katrin Metsandi mõtisklus ilmutab:  

Astume oma tasaseid samme sellel teel, mis viib meid igaviku poole. Palju on käidud, kui palju veel käia?
Pika kõndimise peale hakkavad värvid tuhmuma, meeleolud korduma ja tähtpäevad ununema. 
Jõulud tulevad ja lähevad ja ajapikku muutuvad vähem pidulikumaks, sest kõik on ju palju kordi läbi tehtud ja läbi tunnetatud.

Nii ongi, et õiget jõulutunnet ei tunne enam ära. 

Ometi, ometi – ärkas kõik ellu kui oma uut laulu alustas Puski kiriku kellamäng. Aastakümneid vaikinud kirik ärkas ellu ja jõulu jumalateenistus jõudis väsinud südamesse. 
Koorem langes, süda sai nooreks ja jõulutunne tuli tagasi. Värskema pilguga nägin oma kirikut, oma inimesi, ümbritsevaid puid ja lumme tallatud jalgradu, mis viisid meie kallite lahkunute haudade juurde.
Mõttes tänasin Jumalat ja Jeesuslast ja kõiki neid, kes ei kaotanud usku, et Puski Kristuse Sündimise kirik peab elama jääma.

Koguduse liige Katariina

Fotod: Ardo Laaneser