Avaleht/Koguduste uudised/TALLINNA SIIMEONI KOGUDUSE NIMEPÄEV

TALLINNA SIIMEONI KOGUDUSE NIMEPÄEV

Pühapäeval, 3. veebruaril, peeti Tallinna püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna katedraalis templipüha ehk kiriku nimepäeva. Ühtlasi meenutati ka koguduse taasasutamise 20. aastapäeva.

Laupäeval peeti pidulikum vigiilia koos leibade pühitsemisega. Pühapäeval teeniti aga sinodaalne liturgia kõigi meie kolme piiskopi juhatusel. Osa võttis ka üheksa preestrit ja kaks diakonit. Ka koor oli täienenud mitme lauljaga mujalt ning kirikurahva seas palvetas ka inimesi Saaremaalt, Pärnumaalt ja Soomest. Koguduse head sõbrad Veikko ja Marja-Leena Waldenid Porvoost olid katedraali ehtinud lilleseadetega. Kiriku eeskotta oli üles pandud koguduse pühapäevakooli laste linoollõikes trükitud inglite pildid.

Pärast jumalikku liturgiat jagati tänukirju koguduse eelmistele ja praegustele vaimulikele, koorijuhtidele ja muudele tegelastele. Tänukirja said mh. kõrgestipühitsetud metropoliit Stefanus ning isad Meletios Ulmi, Toivo Treima ja Roman Tõnisson. Külalistele ja kõigile kirikulistele jagati ka reproduktsiooni templipüha ikoonist. Pärast tänukirjade jagamist lauldi „palju aastaid“ koguduse vaimulikele ja rahvale ning „igavene mälestus“ lahkunud koguduseliikmetele. Programmi lõpetas rikkalik söögilaud kiriku eesosas.

Fotod: Gennadi Baranov