Avaleht/Koguduste uudised/EAÕK pühapäeva kool alustab taas

EAÕK pühapäeva kool alustab taas

Teatame rõõmuga, et metropoliidi õnnistusel jätkame EAÕK pühapäevakooliga sel hooajal 

17. OKTOOBRIL, laupäeval, kell 13-15 Tallinna püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kirikus (Ahtri 7/Paadi 2).

Lastega räägib evangelist Luukast ja apostlitest isa Aabraham Tölpt. Tunni keskel väike söögipaus ja teisel poolel käeline tegevus või mäng.

Esialgu toimetame üks kord kuus (tunnid  3-4 nädalase vahega) laupäeviti 13-15. Anname teada 1-1,5 kuud varem, esimesel võimalusel, kui osaliste ajakavad paigas.

Seoses viiruse levikuga on muudatus- söögipausi teeme kirikusaalis ja igaüks tuleb oma leivakotiga (kahjuks ei jaga teistega). Täpsemad juhised vastavalt olukorrale tunnile eelneval nädalal. Jälgime kõik olukorda. Oodatud asjalikud ettepanekud.

Meenutuseks, et OODATUD ON LAPSED vanuses 6-12, võivad tulla ka suuremad, kokkuleppel tublimad viiesed. Alla seitsmeaastased palume tundi koos vanemaga (et saaksime toime erivanuselise grupiga), samuti mõni pelglikum, kes tuleb esimest korda. Pühapäevakool on mõeldud põhiliselt Tallinna ja lähipiirkonna õigeusklike või usuõppijate perede lastele, kõigile kes saavad sel ajal kohale tulla. 

Teemad on seotud sageli pühadekalendriga, samuti käsitleme olulisemaid tavasid, talitusi ja salasusi. Tunnid on mõneti eraldiseisvad, st. võib käia ka osas tundides, kui ajakava või tervis ei võimalda tulla igal korral. Kuigi osad teemad korduvad pea iga aasta, vaatame neid erineva nurga alt erinevate vaimulike ja kogenumate koguduseliikmete eestvedamisel. Seetõttu võib osaleda tundides mitmel aastal järjest – see on meie ühine retk tutvumaks olulisega õigeusu kirikus.  

Tunnid ei asenda laste osalemist teenistustel, kuhu me kõik oleme alati oodatud.

Kui soovite ühineda meie listiga, lahkuda listist või on küsimusi, palun andke teada.

leasuurpere@gmail.com