Avaleht/Galerii/Eesti metropoliit Tamasose metropoliidile: Oleme ladunud sõpruse alusmüüri

Eesti metropoliit Tamasose metropoliidile: Oleme ladunud sõpruse alusmüüri

”Me oleme kirik, kuna oleme koondunud Kristuse ümber” ütles Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus pidulikul õhtuteenistusel püha Iraklidi kloostris Tamasoses Küprosel. Valitseja Stefanuse võttis kloostriväravas vastu ase-kloostriülem Prodromi saatjatega ning saadeti peakirikusse. Teenistusest võtsid osa ka Tamasose metropoliit Jesaja ja Mesaoria piiskop Grigoori.

Oma kõnes ütles metropoliit Jesaja valitseja Stefanusele soojalt tere tulemast ning rõhutas, kui oluline on Eesti esikarjase külaskäik Küprosele. Vastukõnes tänas metropoliit Stefanus südamest võimaluse eest olla siin koos valitseja Jesaja ja tema vaimuliku karjaga ning kirjeldas mõne sõnaga Põhjamaa igapäevast kirikuelu.

Ta lisas: ”Kui käisite meil Tallinnas külas, laoti meie südametesse sõpruse alusmüür”. Metropoliit kõneles veel pühakute ja kloostrielu tähtsusest kirikus: ”Pühad inimesed nii meil kui teil on elavad tunnistajad, kes on kogu aeg meiega… Eesti kirik ei kao, sest tal on pühad uusmärtrid… Kirik ei või olla olemas ilma kloostrieluta; mina Eestis mõistan, kui palju jõudu saan munklusest” ütles ta tänades nunnasid nende kauni palvetöö eest.

Allikas: www.dogma.gr