Avaleht/Uudised, teated/Kihnu kiriku katuste restaureerimistööd jõudsid lõpule

Kihnu kiriku katuste restaureerimistööd jõudsid lõpule

Kihnu kirik 2008. aastal

Kihnu kirik 2008. aastal

Kolm aastat järjepanu on restaureeritud Kihnu Püha Nikolaose kirikut.

2012. aastal restaureeriti esmalt kellatorni kiiver, mis sai kalasaba mustriga vaskplekk-katte ning Soomes valmistati ja kullati meisterkuldaja Raimo Snellmani poolt tornitipu uus rist.

2013. aastal, mil valmistuti oikumeenilise patriarhi Bartolomeuse vastuvõtuks, restaureeriti kõik kaheksa akent, muuhulgas eemaldati aknaavadest trellid ja raamid aaderdati. Lisaks sai parandatud kiriku trepp ja restaureeritud värav.

2014. aastal toimusid kõige mahukamad tööd – kiriku pikihoone katusele paigaldati vasest katusekate, uued vihmaveesüsteemid ja lisati seni puudunud piksekaitse. Katusealune sai osaliselt laudpõranda.

Kõik kolme aasta jooksul teostatud tööd said teoks paljude inimeste heas koostöös ja tahtes. Kirikuhoone põhjalikuks korrastamiseks annetasid väliskihnlased, kihnlased ja Kihnus suvekodusid omavad inimesed. Olulisel määral rahastasid ehitustöid Pärnu lahe partnerlusprogramm, pühakodade programm ja Kihnu vallavõimud. Oma osa andis Eesti Apostlik-Õigeusu

Kihnu kirik 2014. aastal

Kihnu kirik 2014. aastal

Kirik, kes ka tellis ja korraldas 20. septembril tellijale üle antud katusetööd, mille teostas Paide ehitusfirma Tafrix OÜ.

Suurte tööde lõppemise puhul peeti koos saarerahvaga 20. septembril rõõmupidu ning 21. septembri hommikul Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanuse eesteenimisel ja Rootsi ja kogu Skandinaavia metropoliit Kleopase osalusel sinodaalset tänuliturgiat.

Fotod: Martin Toon