Avaleht/Uudised, teated/Kuressaare Püha Nikolai kirik restaureerib avariilised aknad

Kuressaare Püha Nikolai kirik restaureerib avariilised aknad

Kuressaare linnavalitsus otsustas, et toetab Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku (EAÕK) Püha Nikolai kiriku renoveerimist 13 000 euroga.

Püha Nikolai kiriku preester isa Andreas selgitas, et kogudus küsis seda raha tegelikult juba eelmisel aastal. “Linnavalitsus otsustas meie palvele vastu tulla,” kinnitas ta.

Tema sõnul läheb see raha kiriku akende restaureerimise kaasrahastamiseks. Linnapoolse toetuseta ei oleks seda suurt tööd ette võtta saanud. Kiriku aknad on aga avariilised ja vajavad kindlasti parandamist.

“Aknaid on kokku 10, need on suured ja lisaks tuleb veel restaureerida ümarad aknad kiriku uste kohal.” Akende restaureerimine on plaanis lõpetada selle aasta jaanipäevaks.

Kiriku remonditöid rahastavad isa Andrease andmeil veel EAÕK kui kirikuhoone omanik ja Kuressaare Püha Nikolai kogudus, Saare maavanema abiga on saadud riiklikku abiraha ehk n-ö katuseraha ja muidugi on abiks olnud ka kõikvõimalikud annetajad.

Isa Andreas on veendunud, et ainult koostöös saab selliseid töid teha. “Kirik on ju kõikide inimeste jaoks ja kes tahab vabatahtlikult aidata, saab seda alati rõõmuga teha,” lausus ta. “Kas rahaga, talgutel või muud moodi. Tähtis on, kuidas seda abi antakse!”

Isa Andreas lisas, et tema andmetel on tulevikus muu hulgas plaanis kirik kenasti valgustada. “Praegu on aga vaja, et linn lülitaks meid uude tänavavalgustuse projekti, et kiriku juurde saaks lülitiga elektrikilbi. Pisike asi, aga palju tegemist,” tõdes ta. Kiriku valgustus lahendatakse isa Andrease sõnutsi siis, kui kiriku fassaad on korda tehtud.

Veel on Püha Nikolai kirik palunud linnavalitsusel võimalusel korda teha kiriku juures olev kõnnitee. “See on inetu ja inimestele ohtlik,” põhjendas isa Andreas, lisades, et teiste ümbruskonna kinnistute kõnniteed on juba korda tehtud.

Lisaks tuleb kiriku kinnistule teha haljastusprojekt ja vertikaalplaneerimise projekt, sh tuleb lahendada pinnase kallete ja sajuvete ärajuhtimise probleem jmt.

 

ALLIKAS: SAARTE HÄÄL 25/03/2014
AUTOR: KERTU KALMUS