Avaleht/Koguduste uudised/Laululaager Tornimäel 1-3. august 2019

Laululaager Tornimäel 1-3. august 2019

1.– 3. augustini toimub Saaremaal Tornimäe kirikukeskuses laululaager.

Kutsume kokku kõiki EAÕK koguduste koorilauljaid : juba kogenud tegijaid kui ka äsja alustanuid.

Kogunemisel on kaks eesmärki:

 – saada ülevaade sellest, kui tihedad on meie lauljate read, kuidas saaksime üksteist toetada, kuidas luua eeldusi järelkasvule;

–  laulda koos ja pidada plaani võimaluse üle panna kokku koosseis, mis võiks tutvustada õigeusu laulutraditsiooni kui rikkalikku ja ainulaadset kultuuripärandit. (Näiteks korraldades heategevuskontserte meie kirikute renoveerimise toetuseks).

Laagrilisi ootame Tornimäele alates neljapäeva 1.augusti pealelõunast.Laagri ametlik kava algab kell 18.00 õhtupalvusega Tornimäe kirikus.

Esimeselõhtul peale õhtusööki on lõkke ääres hea võimalus üksteisega tutvuda, jagada kogemusi suhtest kirikulauluga ja kõige muud, mis südamel ja tekkiv osadus esile toob.

Reedel 2.augustil alustame päeva nagu traditsioon ette näeb hommikupalvusega ja peale kerget hommikueinet läheme sujuvalt üle lauluharjutuste juurde. Tornimäe kirik on erakorraliselt hea akustikaga, mis iga arglikumagi laulja hääle eriliselt kõlama paneb. Seda kõike saame kogeda juba meie armsa koorijuhi ja õpetaja emakese Terje Palli juhendamisel.

Peale paari tundi laulmist kinnitame keha ja pealelõunased plaanid viivad meid juba järgmisesse kaunisse paika Leisi Püha Olga kirikusse.

Kell 17.00 toimub Olga kirikus kontsert “Üksnes Jumala juures…”

Ott Indermitte laul ja Paul Daniel kitarr esitavad Eesti vaimulikku rahvamuusikat.

Meie jõuame enne kontserti teha lühikese lauluharjutuse ja jääme siis kontserti nautima.

Peale kontserti sõidame tagasi Tornimäele, kus meid ootab juba õhtusöök.

Ida-Saaremaa on looduse poolest väga mitmekesine ja kaunis paik. Kui ilm soosib ja tihedast päevast tekkinud väsimus liigselt ei vaeva siis soovijatega võtame ette rännaku Koigi rappa, et nautida päikseloojangut rabajärve kaldal.

Laupäeval 3. augustil on päeva algus sama nagu reedel. Peale lõunasööki sõidame naaberkirikusse, mis asub Kahtla külas. Kirik on pühendatud Püha Vassilius Suurele.

Kell 15.00 toimub kirikus laulatus.

Meil on esmakordselt laagri toimumise ajaloos võimalus koos laulatust laulda.

Kell 16.30 sööme Kahtla koolimajas õhtust ja sealt liigume tagasi Tornimäele.

Laagri ametlik kava lõpeb õhtusöögiga Kahtlas, kuna osa lauljaid peavad sõitma tagasi, et pühapäeva hommikul oma kodukirikutes teenistustel laulda.

Kes saavad Tornimäele kuni pühapäevani jääda nendega teeme õhtul ettevalmistusi õhtuseks kohvilauaks. Tornimäe kirikus on kell 19.00 sama kontsert, mis toimus eelmisel päeval Leisis. Suvised kirikukontserdid on saanud meil juba ilusaks traditsiooniks ja samuti kontserdijärgsed kohvilaud kirikuaia varjualuses.

eva võtame kokku õhtupalvusega.

4.augustil kell 10.00 on Tornimäe kirikus liturgia ja peale liturgiat hingepalve Tornimäe vanal kalmistul.

Kalmistult tagasi tulles sööme koos lõunat.

Meie laululaagrites on olnud ööbimine telkides. Augusti ilm on seda soosinud ja sellega on hästi hakkama saadud.

Sellel aastal neile, kes tahavad mugavustega ja ka eraldi ööbimist olen juba lähedalasuvaid majutusi broneerinud. Sel juhul tuleb ise ööbimine maksta.

Kuid ka meie oma keskus areneb ja sellel korral saame pakkuda võimalust ööbida uues aga ühises ruumis madratsitel 10-le inimesele. Hetkel üheksa kohta vaba. Pesemisvõimalused saunas.

Laagripäeva maksumus on 10.- eurot inimese kohta olenemata osavõetud päeva pikkusest või söögiaegade arvust.

Eelregistreerida saab emailil: marina.treima@gmail.com, mob. 5044022.