Avaleht/Koguduste uudised/Metropoliit Stefanus pälvis kõrge autasu

Metropoliit Stefanus pälvis kõrge autasu

14. jaanuaril peeti Tallinna pühade Siimeoni ja Hanna katedraalis sinodaalne jumalik liturgia, mida juhatas kõrgesti pühitsetud Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus Demetriase ja Almüruse metropoliidi Ignaati ning Peristerioni metropoliidi Grigoriuse (kumbki Kreeka õigeusu kirikust) kaasteenimisel. Pühapäevale lisaks tähistati püha piiskopmärtri Platoni ja tema kaaskannatajate märtrisurma päeva (nende üldkriklikku mälestuspäeva peeti see aasta 12. jaanuaril Tallinna Issandamuutmise peakirikus). 

Kaasa teenisid ka koguduse ja preestrid ja diakonid ning suur hulk kirikurahvast. Pärast jumalateenistust andis kõrgesti pühitsetud Ignaati meie kirikupeale üle oma piiskopkonna kõrgeima autasu – kuldse suurristi. Oma kõnes meenutas ta niihästi metropoliit Stefanuse elutööd selle Prantsusmaa ja Eesti perioodidel kui ka vennalikke suhteid nende piiskopkonnaga, selle piires asuva Volose teoloogilise akadeemia ja Kreeka kirikuga üldse. Eesti esikarjane tänas omakorda aumärgi andjat ja rääkis, et on püüdnud kõike teha vaid Kristuse teenrina. Meie metropoliit andis metropoliit Ignatiusele ja Volose akadeemia rektorile teoloogiadoktor Pantelis Kalaitzididele, keks oli samuti kohal, püha Platoni ordeni.

Pärast liturgiat oli kirikusaali eesosas kaetud rikkalik kohvilaud, kus koguduserahvas võis vestelda nii külalistega kui omavahel.

Fotod: Gennadi Baranov