Avaleht/Uudised, teated/Paadrema kiriku 125. sünnipäev

Paadrema kiriku 125. sünnipäev

Laupäeval 25.10.2014 a. toimus Paadrema kirikus jumalik liturgia, millega tähistati 125 aasta möödumist päevast, mil Riia piiskop Arseni kiriku pühitses.

Eesti apostliku õigeusu kiriku Paadrema Püha Kolmainu koguduse juhatuse liikme Heli Vahingu teatel muutis teenistuse eriliseks, et teenima oli tulnud kõrgestipühitsetud metropoliit Stefanus. Viimati külastas nii tähtis isik Paadrema jumalakoda 80 aastat tagasi, 1934. aastal ja siis teenis kogudust metropoliit Aleksander.
Kaasa teenisid Pärnu ja Saare piiskop Aleksander, ülempreester Ardalion, preestrid Toivo Treima, Agathon Paalberg, Justinus Kiviloo ja Enos Heinsoo.
Kohal olid Eesti apostliku õigeusu kiriku kantsler Martin Toon ja muinsuskaitseameti Pärnumaa vaneminspektor Nele Rent.
Õnnitlema olid tulnud sõbralike naaberkoguduste esindajad Varblast, Audrust, Jõõprest, Selistest, Pootsi-Kõpust. Külalisi oli Pärnust, Tallinnast, Saaremaalt, Muhust – kokku üle poolesaja inimese. Kirikus andis hubasust vast köetud uus ahi, mille ehitajaks Kaljo Rohtla.
Järgnes koosviibimine Paadrema külaseltsis, kus kauni laua olid ette valmistanud kohalikud naised. Tänati abivalmis kogukonda ja koguduseliikmeid. Emotsionaalseks kõrghetkeks kujunes metropoliidi sõnavõtt, kus ta jagas oma mõtteid ja muljeid nii Paadrema kirikust kui õigeusu kiriku ajaloost ja hetkeseisust üldse.
“Liigutuspisaraga silmas jäi tema jutust kõlama positiivne noot: Paadrema kirik ja kogudus jäävad elama!“ märkis Vahing.
Allikas: Silja Joon (Pärnu Postimees)
Fotod: Edgar Grünberg