Avaleht/Uudised, teated/Paavst Franciscuse, oikumeenilise patriarhi Bartolomeus ja ning Ateena ja kogu Kreeka peapiiskopi Ieronimos kohtumine Kreekas, Lesbose saarel.

Paavst Franciscuse, oikumeenilise patriarhi Bartolomeus ja ning Ateena ja kogu Kreeka peapiiskopi Ieronimos kohtumine Kreekas, Lesbose saarel.

Laupäeval, 16. aprillil kohtusid lühivisiidil Kreekas, Lesbose saarel Paavst Franciscus, oikumeeniline patriarhi Bartolomeus ning Ateena ja kogu Kreeka peapiiskop Ieronimos.

Selle apoliitilise kohtumise eesmärk oli näidata põgenikele, et nad ei ole üksi ning et neid kuulatakse ja aidatakse. Üheskoos kirjutati Lesbosel pagulaslaagris alla ka ühisdeklaratsioonile, millega kinnitati, et põgenikekriisi puhul on tegemist raskeima humanitaarkriisiga pärast Teist maailmasõda. Samuti lisati soov, et pagulased oleksid väärikalt vastuvõetud terves Euroopas.

Oikumeeniline patriarh Bartolomeus märkis pagulaslaagris, et kõik kes pagulasi kardavad, ei ole neile silma vaadanud ega näinud nende lapsi.

Paavst Franciscust ja oikumeenilist patriarh Bartolomeust tervitas kohtumise alguses Ateena ja kogu Kreeka peapiiskopi Ieronimos, kes ütles, et nii Kreeka kui ka terve Euroopa läbib hetkel raskeid aegu.

Kohtumise peaeesmärgiks oli julgustada pagulasi ning pagulaslaagrites töötavaid inimesi ning kutsuda kõiki ülesse lahendama seda rahvusvahelist humanitaarkriisi.