Avaleht/Uudised, teated/Piiskopmärter Platoni ja tema kaaskannatajate mälestuspäeva liturgia

Piiskopmärter Platoni ja tema kaaskannatajate mälestuspäeva liturgia

Esmaspäeval, 12. jaanuaril toimus Tallinna Issanda Muutmise peakirikus juba kuueteistkümnendat korda meie kiriku piiskopmärter Platoni ja tema kaaskannatajate Nikolai ja Mihhaili mälestuspäeva liturgia.
Kohal olid Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku vaimulikud, suursaadikud, Platoni ordeni kavalerid, kiriku sõbrad Soomest ja koguduseliikmed.
Platoni ordeni pälvisid seekord EELK peapiiskop emeeritus Andres Põder pikaaegse viljaka koostöö eest Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikuga ning Helsingi koguduse esipreester Markku Salminen aktiivse suhete arendamise ja abi eest meie kirikule.

Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus tõstis oma kõnes esile koostööd paljude heade sõprade ja partneritega ning rõhutas vajadust ühtsuse järele. Kohalviibinud Prantsuse suursaadik Michel Rainerile meenutas ta, et meie kirik toetab ja palvetab ka Prantsusmaa eest. “Prantsusmaa on katsumuste ja lootuste maa. Ta seisab iga inimese aktsepteerimise eest ja võtab oma hoole alla igaühe tema sarnasuses ja erisuses. Ta seisab vastu kõigele jõhkrale. Selline on Prantsusmaa, mida me armastame.”