Avaleht/Koguduste uudised/Pootsi-Kõpu Püha Kolmainu kirik saab uue katuse

Pootsi-Kõpu Püha Kolmainu kirik saab uue katuse

Tuleval nädalal hakkab katusepaigaldaja vahetama Tõstamaa vallas asuva Pootsi-Kõpu Püha Kolmainu apostliku õigeusu kiriku katust.

Kõpu kirikukoguduse vanem Enn Rand märkis, et see on renoveerimistööde teine etapp. Kiriku katus on tsinkplekist ja mullu uuendati täielikult altaripealse tiiva katus.
Sel aastal jätkatakse ülejäänud katuse vahetusega: vahetatakse välja mädanenud sarikad, paigaldatakse uus katuseplekk, ehitatakse uued korstnad ja vihmaveesüsteem. Tööd teeb Katuseabi OÜ. Mai lõpus peaks katus olema paigaldatud.

“Tahame, et kõik tööd oleksid tehtud hästi korralikult ja muinsuskaitse nõudeid arvestades, nii et katus järgmised sada aastat vastu peaks,” rääkis Enn Rand.
Ranna teatel läheb renoveerimine maksma ligemale 25 000 eurot. Raha saadi kokku mitmest allikast: oma panuse andsid kirikukogudus, Tõstamaa vald, riik ja Eesti Apostliku-Õigeusu kirik.

Koguduse vanem soovis tänada kõiki, kes on Pootsi-Kõpu Püha Kolmainu kiriku korrastustöödele õla alla pannud, ja andis teada, et 2. mail toimuvate “Teeme ära!” talgute raames kutsutakse kõiki vabatahtlikke appi kirikuparki korrastama.
Imposantne maakivist ja võimsate kuplitega Pootsi-Kõpu kirik valmis 1873. aastal. Barokse hõnguga kirikuhoone on arhitektuurselt Pärnumaal küllaltki erandlik, sest puudub jumalakoja peasissepääsu kohal kõrguv kellatorn.
Kirikus on mälestustahvel Eesti apostliku õigeusu kiriku esimesele piiskopile Platonile: Pootsis kirikuköstri pojana sündinud Püha Platon, kodanikunimega Paul Kulbusch oli eesti usutegelane, esimene pühakuks kuulutatud eestlane ja piiskop.

 Allikas: Pärnu Postimees