Avaleht/Uudised, teated/Uued küünlajalad Kuressaare püha Nikolai kirikus

Uued küünlajalad Kuressaare püha Nikolai kirikus

küünlajalg kirikusse

Suure Paastu 4.pühapäeval (30.märtsil) õnnistati Kuressaare püha Nikolai kirikus ligi poolteist meetrit kõrge ja kuni viiekümne palveküünla jaoks mõeldud küünlajalg, millele on GraVeer OÜ jäädvustanud „Annetatud Saaremaa Tarbijate Ühistu poolt 2014.a.“

Mõte soetada kirikule uued küünlajalad tekkis kogudusel eelmise aasta sügisel seoses pühima patriarhi Bartolomeuse külaskäiguga Saaremaale. Vanad ja kulunud küünlaalused on teeninud kogudust üle saja aasta ning jäävad suurtel pühadel väikesteks mistõttu ei ole inimestel kuhugi oma palveküünlaid panna. Koguduse palvekirjale, toetada küünlajala ostu kaupmeeste pühakule pühitsetud kirikusse, vastas jaatavalt Saaremaa Tarbijate Ühistu (juhatuse esimees Peeter Kilumets). Tänu heale koostööle ühistu ja koguduse vahel asub nüüd see nimeline küünlajalg püha Nikolaile pühendatud pühakojas.

Kogudusel on plaan paigutada kirikusse kokku 3 uut suurt küünlaalust. Teise küünlajala ostuks vajaliku summa annetasid koguduse liikmed ja eraisikud. Kolmanda küünlajala ostuks rahakogumine veel käib. Kes soovib kogudust aidata selles ettevõtmises ja rõõmsalt anda, võtku julgelt ühendust. Püha Nikolai on lisaks kaupmeestele ka meremeeste kaitsja pühak. Soovi korral graveeritakse suurannetaja nimi küünlajalale, mis jääb kogudust teenima järgmised sada ja enamgi aastat.

Püha Nikolaiga seotud imeteod näitavad, et ta on kärme abimees, hoolitseb ka õnneliku abielu ja varastatud esemete tagasisaamise eest, tema erilise kaitse all on lapsed, õpilased, vallalised neiud, vanad ja vaesed inimesed, kalamehed, võrguvalmistajad, sillaehitajad, ehitajad, kiviraidurid, kujurid, reisijad, rändlaulikud, vangid, kohtunikud, advokaadid, notarid, apteekrid, parfüümide valmistajad ja müüjad, vilja- ja seemnemüüjad, möldrid, viinapõletajad, õllepruulijad, veinikaupmehed, ostjad ning tuletõrjujad. Püha imetegija Nikolai on üks armastatuim pühak kogu maalimas.

Ülempreester Andreas Põld