Avaleht/Uncategorized/Annetuste kogumine Tartu Jumalaema uinumise kiriku katuseristide kuldamiseks.

Annetuste kogumine Tartu Jumalaema uinumise kiriku katuseristide kuldamiseks.

Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik alustas 2014. aastal Tartus Magasini tn 1a asuva Jumalaema uinumise (Uspenski) kiriku katuste restaureerimistöödega ning esimesena korrastati kellatorni kiiver. Ehitismälestise avariilise katusemaastiku restaureerimist jätkatakse Kultuuriministeeriumi ja Tartu Linnavalitsuse kaasrahastamisel 2015. aastal ning korda tehakse tambuuritorni ja nurgatornide katused. Loodetavasti lõppevad Jumala abiga kiriku katusetööd juba järgmisel aastal ning seejärel korrastame täielikult kiriku fassaadid.

Kiriku tambuuritorni ja nelja nurgatorni tippe ehivad ristid, mille kullatud kiht vajab kindlasti katusetööde käigus uuendamist, et paigaldatava vaskplekist uue katusekatte kohal võiks nende sära anda tunnistust Jumala kiitmisest selles ajaloolises ja armsas õigeusu pühakojas. Et meie Tartu katedraalkiriku erakordne arhitektuuriline ilu võiks rõõmustada nii õigeusulisi kui ka linnakodanikke ja –külalisi,  peame üheskoos leidma rahalisi vahendeid ristide kuldamistöö eest tasumiseks.

Tallinna ja kogu Eesti kõrgestipühitsetud metropoliit Stefanuse ningTartu pühitsetud piiskop Eelija õnnistusel ja üleskutsel palume annetusi selle Issandale meelepärase töö tegemiseks. Teeme koos Tartu kiriku väärikalt kauniks! Andku Issand igale annetajale pääsemist, tervist, rahu ja pikka iga!

Annetuse saab kanda Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku arveldusarvele EE353300332092480005 Danske Bank. Märksõna: Tartu kiriku ristid

 

 2014 07 17 foto Tartu Jumalema uinumise kiriku katus