Avaleht/Uncategorized/ANNETUSTE KOGUMINE SAATSE PÜHA PARASKEVA KIRIKU KATUSETÖÖDEKS

ANNETUSTE KOGUMINE SAATSE PÜHA PARASKEVA KIRIKU KATUSETÖÖDEKS

Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik jätkab 2017.a. Saatse püha Paraskeva kirikukatuse avarii-remonditöid. 2015.a. sai taastatud avariiline kellatorn. Töid rahastas kirikuhoone omanikuna Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik, Eesti riik läbi „Pühakodade programmi“, Priit Sibul läbi Riigikogu „katuseraha“, Värska vald ja Saatse kogudus. Lisaks hulk eraannetajaid. Tänu ühistele jõududele saime plaanitud ja ka vajalikud lisatööd õigeks ajaks valmis!

Seekord on plaanis remontida pikihoone, tambuuritorni, nelitise- ja altarikatus. Loodetavasti lõppevad Jumala abiga kõik kiriku katusetööd päätnitsapäevaks 28.juulil (püha Paraskeva suvine mälestuspäev e. ilja-reede). Seejärel on plaanis lähitulevikus korrastada kiriku fassaad.

Kiriku tambuuritorni ja altarikatust ehivad ristid, mis vajavad asendamist, kuna praegused ristid on lagunenud ega ole ka algupärased, vaid on hiljem remontide käigus paigaldatud. Plaanis on katusele paigaldada uued ristid. Kõigiks nendeks töödeks peame üheskoos leidma aga rahalisi vahendeid.

Tallinna ja kogu Eesti kõrgestipühitsetud metropoliit Stefanuse õnnistusel ja üleskutsel palume annetusi nende tööde tegemiseks. Teeme koos Saatse kiriku väärikalt kauniks!

Annetuse saab kanda koguduse arvele selgitusega „kirikuremont“. Kallid eraisikust annetajad, tulumaksu tagasi saamiseks palun lisage selgitusse juurde ka oma isikukood.

Koguduse arveldusarve: EE532200221031171211

Saaja: EAÕK Saatse Paraskeva kogudus

Jumal õnnistagu!

Saatse püha Paraskeva koguduse juhatus