Avaleht/Uncategorized/Metsade hävitamisest

Metsade hävitamisest

Igal aastal võetakse maha umbes 13 miljonit hektarit metsa, see tähendab neli jalgpalliväljaku suurust metsalappi igas minutis.

See on hirmuäratav number, eriti kui me võrdleme seda kogu maakera katva metsaga. ÜRO Toidu – ja Põllumajandusorganisatsiooni koostatud uuringu kohaselt kaovad troopilised metsad sellise hävitamise kiiruse juures 50. või 70. aasta pärast.

Uuringust selgub, et metsade mahavõtmine põhjustab 20 – 25 % kasvuhoonegaasidest, mis on peamiseks kliimasoojenemise põhjuseks. Troopikametsade raie põhjustab rohkem kahju, kui näiteks kogu transporditööstus kokku.

(artikkel ajalehest “Le Figaro”, 20.07.2017)

1989. aastal otsustas Oikumeeniline Patriarh Dimitrios I pühendada iga-aasta septembrikuus ühe päeva loodusekaitseks. Tema Pühadus Oikumeeniline Patriarh Bartolomeus jätkas selle initsiatiiviga, organiseerides erinevaid kohtumisi teadlaste ja teoloogide vahel, et koos arutada keskkonna teemadel.

“Inimeste vägivaldne käitumine meie looduse suhtes on viinud maa juba katastroofi äärele: meie õhk on saastatud ning paljud taimed ja loomad on väljasuremise äärel…”

“Sellises olukorras ei saa Kristuse Kirik jääda ükskõikseks. See on meie usu kindel dogma: Jumal on maa ja taeva ning kõige nähtava ja nähtamatu looja…”

“Kirikuisad ütlevad, et inimene on vaimse maailma ja kogu loodu prints. Ta loodi siia maailma selleks, et ta hoiaks ja kaitseks oma Looja loodut”

(Patriarh Dimitrios).