Avaleht/Uudised, teated/Oikumeeniline patriarh Hiiumaal

Oikumeeniline patriarh Hiiumaal

Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus lendas koos saatjaskonnaga esmaspäeva hommikul pärast Sindi Jumalailmumise kiriku külastamist Hiiumaale, kus ta pidas hingepalve Kuriste Jumalasünnitaja sündimise kirikus ning osales Puski Kristuse sündimise kirikus selle taasavamisel.

Foto: Hergo Tasuja.

Puski kiriku taastamine algas 2018. aastal. Praeguseks on kiriku katus ja torn peal, ajutine põrand on sees, ühekordsed aknad on ees. Hiiumaa koguduse preestri Aabrahami sõnul ootab ees lae ehitus, topeltakende paigaldus, siseviimistlus, uue põranda ehitus ning kujuseina, ikoonide ja altarilaua valmistamine. Viimase sammuna paigaldatakse kasatusele evangelistidetornid.

“Inimesi puudutas sügavalt kui kirikukell tornis taas lõi, uste taasavamine oli samuti oluline ning inimesed said taas kirikusse pinkidele,” lausus preester. Inimesi osales kiriku taasavamise teenistusel väga palju. Leena Tölpt ütles, et metropoliit Stefanuse sõnul pole käesoleva visiidi vältel nii palju koguduse liikmeid patriarhi ümber kogunenud kui Puskis.

Foto: Nikos Papachristou.

Kuriste kirikus hingepalvusel mälestas patriarh ka Liibüa üleujutustes hukkunud üle 10 000 inimese ja teist sama palju on endiselt kadunud. Patriarh ütles, et inimkond on kõik kui üks ihu: kui mõni ihuliige saab haiget, saame haiget me kõik.

Foto: Nikos Papachristou.

Patriarh külastas ka Kõpu endist kirik-koolimaja.

Teisipäeval külastab Tema Pühadus Malvaste kabelit ning lendab kaaskonnaga tagasi mandrile, kus ta osaleb kell 14.30 Aruküla kiriku taasavamisel, seejärel kohtub katoliku kiriku apostelliku administraatori piiskop Philippe Jourdaniga ning osaleb kell 17 Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) oikumeenilisel palvusel Tallinna Toomkirikus ja kohtub EKNi presidendi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Urmas Viilmaga.