Avaleht/Uudised, teated/Patriarh taasavas Aruküla kiriku ja osales oikumeenilisel palvusel

Patriarh taasavas Aruküla kiriku ja osales oikumeenilisel palvusel

Oma pastoraalvisiidi viimasel päeval taasavas Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus Aruküla Püha Kolmainu kiriku, kohtus apostelliku administraatori Philippe Jourdaniga ning osales Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) oikumeenilisel palvusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus ja kohtus EKNi presidendi EELK peapiiskopi Urmas Viilmaga.

Aruküla kirikut hakkas 2006. aastal taastama mõrvari käe läbi tütre kaotanud Juri Želobetski, praeguseks on töö jõudnud nii kaugele, et oli võimalik pidada uste taasavamise talitust, mille viis läbi oikumeeniline patriarh teda saatvate piiskoppidega.

Fotod: Aiki Haug, Epp Haabsaar, Kristjan Otsmann

Eesti Kirikute Nõukogu korraldatud oikumeenilisel jumalateenistusel peetud kõnes rõhutas Tema Pühadus Eesti õigeusukiriku rahva teekonna julgust, usku ja vastupidavust ning eri uskkondade mitmekesisuse rolli tänapäeva maailmas, mida iseloomustab lõhenemine ja ebakõla. EELK peapiiskop Urmas Viilma tõi oma tervituskõnes esile Jumala loodu hoidmise olulisuse ja Tema Pühaduse kui Rohelise Patriarhi rolli selles valdkonnas ning koosmeele Vene vägede Ukrainasse sissetungi hukkamõistmisel. Samuti tõdes piiskop Viilma oma kõnes, et sõda hävitab nii inimesi kui ka teeb pöördumatut kahju loodusele ja tunnustas patriarhi rolli rahutegijana. “Julgen kinnitada, et „rohelise patriarhi“ tiitli kõrval olete Te ära teeninud „rahu ja lepituse patriarhi“ tiitli,” lausus peapiiskop.

Fotod: Kristjan Otsmann.