Avaleht/Koguduste uudised/Preester Svjatoslavi autasustamine puusaehtega

Preester Svjatoslavi autasustamine puusaehtega

Jumalaema sündimise püha piiskoplikul liturgial Tartu Karlova Aleksandri kirikus 8. septembril 2023 autasustas Tartu pühitsetud piiskop Eelija isa Svjatoslavi puusaehtega.
Preester Svjatoslav Gorobtšuk on pühitsetud diakoniks 03.06.2013 ja preestriks 28.08.2021 Tartu piiskop Eelija poolt. Ta on praegu Mehikoorma Issandamuutmise koguduse esipreester, Tartu Jumalasünnitaja uinumise katedraali teine preester ning Kavilda püha Aleksandri koguduse hooldaja.


PIISKOPLIK KORRALDUS ISA JA POJA JA PÜHA VAIMU AUKS.
Apostel kirjutab: «Saage vägevaks Issandas ja tema tugevuse jõus. Pange ülle Jumala sõjavarustus, et te suudaksite seista kuradi salanõude vastu!» (Ef 6:10).
Kuna jumalakartlik preester Svjatoslav Gorobtšuk on nii headel kui halbadel aegadel, rikkuses ja viletsuses teeninud laitmatult Kõigekõrgema aujärje ees, jaganud päästvaid salasusi hulgale usklikele ning vajadusel ilma kärata, aga seda tõhusamalt aidanud oma piiskoppi, on kohane lisaks Jumala poolt talle armastusega kingitud igavestele, aga inimsilmale nähtamatutele kroonidele anda ka mõni nähtav märk kinnitamaks tema edasijõudmist vaimulikus võitluses, nagu see Õigeusu Koguduses tavaks.
Seepärast annan suure rõõmuga ja tänumeeles isa Svjatoslavile puusaehte (ἐπιγονάτιον) kandmise õiguse just tänasel Jumalaema sündimise rõõmurikkal pühal, mis üksiti on vana kalendri järgi tema – meie kõigepühama ja kõigepuhtama valitsejanna – Vladimiri ikooni läbi aastal 1395 sündinud ime mälestusepäev.
Issanda armu aastal 2023, meenutades prohveti sõnu kümnenda sajandi lõpust enne Kristuse lihas sündimist:
«Olge vahvad ja ärge laske oma käsi lõdvaks.
Sest teie tööl on tasu.» (2Aj 15:7)

+Eelija