Avaleht/Uudised, teated/Tema Pühadus külastas Valgat ja Pärnut

Tema Pühadus külastas Valgat ja Pärnut

Pühapäeva, 17. septembri hommikul juhatas Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus Valga Püha Issidori peakirikus liturgiat ning päeva teisel poolel pühitses Pärnu Issandamuutmise katedraalkiriku juures Armastuse allee, pidas kirikus palveteenistuse ning osales tema auks korraldatud kontserdil Pärnu kontserdimajas.

Patriarh õnnistas ametisse ka Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku värske arhondi, Pootsi-Kõpu Püha Kolmainu koguduse eestseisja, Kõpu külaelu edendaja, Maria talu peremehe ja ratsaspordi eestvedaja Enn Ranna.

EAÕK Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus autasustas arhon Viljo Vetikut Platoni teise järgu ordeniga.

Maestro Neeme Järvi koostas patriarhi visiidiks ilusa ja piduliku kava, mida oli rõõm kuulata nii noorematel ja vanematel muusikahuvilistel kui ka neil, kes klassikalisest muusikast kaugel. Kontsert algas spetsiaalselt patriarhi visiidiks Madis Järvi loodud uudisteosega ”Pidulik muusika Bartolomeusele” trompetile, timpanile, orelile ja keelpilliorkestrile. Kontserdil kõlasid veel Elleri, Haydeni, Bizet’, Tubina, Griegi, Schuberthi, Sibeliuse ja teiste heliteosed, mida esitas Pärnu Linnaorkester Neeme Järvi dirigeerimisel, solistid olid Chris Sommer trompetil ja Jaan Ots klaveril. Piletitulu annetatakse Pärnu Issandamuutmise katedraali remondiks ja restaureerimistöödeks.

Esmaspäeva hommikul külastab Tema Pühadus taastatavat Sindi Jumalailmumise kirikut ning lendab seejärel Hiiumaale. Hiiumaal peab patriarh kell 16.30 hingepalve Kuriste Jumalasünnitaja sündimise kirikus ning kell 18 osaleb Puski Kristuse sündimise kirikus selle taasavamisel.

Teisipäeva hommikul külastab patriarh Malvaste kabelit ja pärast seda lendab tagasi mandrile, kus ta osaleb kell 14.30 Aruküla kiriku taasavamisel, seejärel kohtub katoliku kiriku apostelliku administraatori piiskop Philippe Jourdaniga ning osaleb kell 17 Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) oikumeenilisel palvusel Tallinna Toomkirikus ja kohtub EKNi presidendi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopi Urmas Viilmaga.