Avaleht/Uudised, teated/Tema Pühaduse intervjuu “Kahekõnes”

Tema Pühaduse intervjuu “Kahekõnes”

Bartholomew_Patriarch
Saatejuht Indrek Treufeldt rääkis ETV saates «Kahekõne» Eestis viibiva patriarh Bartolomeusega suhetest religioossete kogukondade vahel – kuidas on need ajalool vältel muutunud ning mis need muutused on tinginud.
Patriarh märkis saate algul, et peale Eesti iseseisvuse taastamist on siinsel õigeusukogukonnal olnud võimalus teha suuri edusamme.Patriarh rääkis saates, et praeguse kahe õigeuskliku kogukonna – Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku – asemel sooviks ta näha ühte autonoomset kohalikku Eesti õigeusu kirikut.Kahe kiriku lahknevuse taga näeb Bartolomeus poliitilisi ja ajaloolisi põhjuseid. Tema sõnul tahab ta, et Vene õigeusu kirikuga oleksid head suhted ning viljakas koostöö, kuid see ei sõltu vaid Eesti Apostlik-Õigeusu kirikust.

Lisaks tunnustas patriarh Eestit viimase 20 aasta jooksul tehtu eest. «Eesti on 20 aasta jooksul teinud suuri edusamme, seda nii ülla riigina kui Euroopa Liidu liikmena. See on teile suur väljakutse,» rääkis patriarh Bartolomeus ning lisas, et Eesti on sellele väljakutsele hästi reageerinud.

Postimees: “Bartolomeus: koostöö kahe õigeuskliku kogukonna vahel peaks olema viljakas”