Avaleht/Uncategorized/Tema Pühadus patriarh Bartolomeus intervjuu ajalehele “ La Repubblica”.

Tema Pühadus patriarh Bartolomeus intervjuu ajalehele “ La Repubblica”.

Tema Pühadus patriarh Bartolomeus intervjuu ajalehele “ La Repubblica”: “Järgnevatel aastatel on tulemas edusammud kirikutevahelises dialoogis.”

Patriarh Bartolomeus ütles oma intervjuus Itaalia ajalehele “La Repubblica”, et ta on kindel, et õigeusu ja katoliku kiriku vaheline teoloogiline dialoogi saadab järgnevatel aastatel edu.

Mis puudutab 2025. aastal planeeritud oikumeenilist kirikukogu, siis Tema Pühadus rõhutas: “Ei oleks arukas panna hetkel paika mingeid tähtaegu, mis puudutavad meie kirikute vahelisi dialooge, sest me ei saa töötada selle maailma kriteeriumite järgi. Me oleme veendunud, et me peame seda dialoogi pidama aususe ja austusega ning armastuses, me peame palju palvetama ning kui Jumal tahab, siis me suudame lahendada oma erinevused ning seda kõike soovitud tulemuse valguses”.

Samuti väljendas patriarh kindlust, et läbi kahepoolse kirikutevahelise dialoogi on võimalik teha ühiseid algatusi nagu näiteks tehti juba aprillis Kreekas, Lesbose saarel, kus paavst Franciscus, oikumeeniline patriarh Bartolomeus ning Ateena ja kogu Kreeka peapiiskop Ieronimos kirjutasid alla ühisavaldusele, millega kinnitati, et põgenikekriisi puhul on tegemist raskeima humanitaarkriisiga pärast Teist Maailmasõda.

Rääkides Kreetal toimunud Suurest ja Pühast Kirikukogust rõhutas patriarh Bartolomeus, et dokumendid, mis kirikukogul edukalt välja töötati, puudutavad tänapäeva õigeusu kiriku hingekarjaslikke probleeme nagu näiteks segaabielud, õigeusu kiriku suhted muu kristliku maailmaga ning dialoogide tähtsus kristluse ja teiste religioonide vahel.