Avaleht/Uudised, teated/Üpr Heikki Huttunen valiti EKK presidendiks

Üpr Heikki Huttunen valiti EKK presidendiks

Heikki_Huttunen_2014 (Large)Euroopa Kirikute Konverentsi (EKK) uueks peasekretäriks on Soome õigeusu kiriku ülempreester Heikki Huttunen.
EKK asutati 1959. aastal ja praegu koondab organisatsioon 114 anglikaani, protestantlikku (sh EELK), õigeusu (sh EAÕK) ja nn vanakatoliiklikku kirikut üle Euroopa. Roomakatoliku kirik EKK liikmeks ei ole, kuid teeb sellega koostööd.

EKK tähtsaimaks organiks on iga viie aasta järel kogunev liikmeskirikute suurkogu. Kaks korda aastas käib koos 20-liikmeline juhatus. EKK tegevust koordineerib president (alates 2013 anglikaani kiriku emeriitpiiskop Christopher Hill) ning organisatsiooni igapäevase toimimise eest vastutab väike sekretariaat eesotsas peasekretäriga.

1960. aastal sündinud ja 1985 õigeusu preestriks pühitsetud Huttunen näib selle esindusliku oikumeenilise organisatsiooni peasekretäriks hästi sobivat. Ta on varem kaasa löönud Kirikute Maailmanõukogu töös, töötanud mitmekultuurilise (soome- ja venekeelse) koguduse preestrina ning olnud alates 2006. aastast erinevaid kirikuid ühendava Soome Oikumeenilise Nõukogu peasekretär. «EKK eesmärk on toetada ja inspireerida kirikuid nende misjoni- ja teenimisülesande täitmisel keset muutuvat reaalsust ning aidata väljendada kristlikku vaatenurka uutes keerulistes olukordades,» väljendas Huttunen EKK kodulehe vahendusel oma arusaama organisatsiooni prioriteetidest.

Eesti kirikurahvas tunneb Huttuneni hästi, ta on käinud korduvalt teenimas Eesti õigeusukogudusi ja teinud koostööd Eesti Kirikute Nõukoguga. Paljude muude keelte kõrval valdab EKK uus peasekretär ka eesti keelt.

 

Palju aastaid, isa Heikki!

 

Allikas: Eesti Kirik